Peter Gabriel wybrał supporty na Life Festival

20 marca 2012
ok. 2 minut czytania

Peter Gabriel, który zagra z towarzyszeniem kilkudziesięcioosobowej New Blood Orchestra, czuwał nad wyborem supportów.

Grupa Antwerp Gipsy-Ska Orkestra powstała w 2004 i ma w dorobku dwa albumy: „Tuttilegal” (2007) i „I Lumia Mo Kher”(2011). Tytuł drugiej płyty w języku serbskich Romów oznacza „świat jest moim domem”, co bardzo pasuje do filozofii zespołu, którego członkowie pochodzą z Belgii, Serbii, Chile i Argentyny.

Większość piosenek formacji napisana jest w języku serbsko-romskim, ale zdarzają się również utwory śpiewane po angielsku, francusku i włosku. Dwaj liderzy, Gregor Engelen i Mukti Gabriels, zaczynali od grania w zespołach punkowych. – Punk i gypsy to w sumie jedno i to samo – twierdzi Gregor.

Krakowskie trio Kroke to osobisty wybór Gabriela. Muzycy przyjaźnią się od wielu lat. Już w 1997 roku Brytyjczyk zaprosił krakowian na organizowany przez siebie festiwal WOMAD. Potem wspólnie nagrali płytę „Long Walk Home”, stanowiącą ścieżkę dźwiękową do filmu „Polowanie na króliki”. Muzyka Kroke mocno osadzona jest w tradycji klezmerskiej, ale słychać w niej również elementy jazzu oraz world music, echa Bałkanów, Orientu i Indii.

Na scenie na stadionie MOSiR pojawi się razem z nimi Anna Maria Jopek. Jej udział w koncercie to pomysł dyrektora festiwalu Darka Maciborka, zaaprobowany przez Gabriela.

Bilety do kupienia od środy, 21 marca, od godziny 12:00 za pośrednictwem Ticketpro.pl

Oto ceny biletów:

Płyta – 97 zł (od piątku, 23 marca, 110 zł)
Red Zone – 267 zł (od piątku, 23 marca, 280 zł)
Trybuny – 197 zł
VIP – 500 zł

Więcej informacji na oficjalnej stronie.