Pharrell i Gwen Stefani dla misia

25 listopada 2014
ok. 2 minut czytania

Artyści połączyli siły, tworząc utwór zatytułowany „Shine”. – Pharrell i Gwen są idealnym duetem i bez problemu udało im się oddać urok misia Paddingtona w swojej piosence – zachwala producent, Bob Weinstein.

Muzycy mieli okazję współpracować przy numerach „Hollaback Girl”, „Can I Have It Like That” i najnowszym singlu wokalistki, „Spark the Fire”. Williams ma też już na koncie pracę dla filmów do najmłodszych, odpowiadał bowiem za kompozycje do filmów „Jak ukraść Księżyc” i „Minionki rozrabiają”. Z drugiego pochodzi nominowany do Oscara przebój „Happy”.

Gadającego misia Paddingtona powołał do życia pisarz Michael Bond. Niedźwiadka znalazła na stacji kolejowej Paddington angielska rodzina Brownów. Tajemnicze stworzonko pochodzi z Peru, ma na sobie kurtkę przeciwdeszczową, kapelusz i gumowce, a na szyi plakietkę z napisem: „Proszę zaopiekować się tym misiem, dziękuję”. Miś zostaje nowym członek rodziny i rozpoczyna naukę życia w angielskiej rzeczywistości.

Za adaptację popularnych książek dla dzieci o misiu Paddingtonie odpowiadają producent „Harry’ego Pottera”, David Heyman, oraz reżyser Paul King, który wraz z Hamishem McCollem napisał scenariusz. Zgodnie z obowiązującymi trendami dzieło jest hybrydą filmu aktorskiego i animacji CGI.

W obsadzie filmu znaleźli się Hugh Bonneville, Nicole Kidman, Sally Hawkins, Jim Broadbent, Peter Capaldi i Julie Walters. Głosu głównemu bohaterowi użyczył Ben Whishaw.

Frontmanka No Doubt ma na koncie dwa solowe longplaye „Love. Angel. Music. Baby.” z listopada 2004 roku i „The Sweet Escape” z grudnia 2006 roku. Amerykanka pracuje obecnie nad trzecim albumem.

Dorobek Pharrella zamyka płyta „G I R L” z marca tego roku.

Do polskich kin dzieło trafi w styczniu.