Pharrell Williams i Michael B. Jordan na Oscarach

20 lutego 2019
ok. 2 minut czytania

Wśród zapowiadających nagrody pojawią się Michael Keaton, Danai Gurira, Helen Mirren, Tyler Perry, Pharrell Williams, John Mulaney, Krysten Ritter oraz Paul Rudd.

Wcześniej podano, że na scenie pojawią się Awkwafina, Daniel Craig, Chris Evans, Tina Fey, Whoopi Goldberg, Brie Larson, Jennifer Lopez, Amy Poehler, Maya Rudolph, Amandla Stenberg, Charlize Theron, Tessa Thompson, Constance Wu.

Wbrew wcześniejszym informacjom na Oscarach będzie można usłyszeć wszystkie pięć nominowanych do nagrody piosenek. Decyzja Akademii Filmowej zapadła po tym jak propozycja by podczas gali wystąpili tylko Lady Gaga i Kendrick Lamar spotkała się z powszechną krytyką, a dodatkowo cała piątka nominowanych zachowała się solidarnie przekazując Akademii ultimatum „albo wszyscy albo nikt”.

Ostatecznie więc 24 lutego wystąpią Lady Gaga i Bradley Cooper z utworem „Shalow” z musicalu „Narodziny gwiazdy” oraz Kendrick Lamar i SZA z piosenką „All the Stars” z „Czarnej pantery”.

Na scenie pojawią się też nominowani za „I’ll Fight” z „RBG” oraz „When a Cowboy Trades His Spurs for Wings” z filmu „Ballada o Busterze Scruggsie”. Są to Jennifer Hudson oraz Gillian Welch i David Rawlings. Piosenkę „The Place Where Lost Things Go” z filmu „Mary Poppins powraca” zaśpiewa Bette Midler.

W tym roku Polacy mogą cieszyć się z Oscara trzy razy. „Zimna wojna” otrzymała bowiem nominacje dla najlepszego filmu zagranicznego oraz za zdjęcia Łukasza Żala i reżyserię Pawła Pawlikowskiego.

Po zamieszaniu z Kevinem Hartem, który ostatecznie odmówił udziału w uroczystości jako gospodarz, Akademia Filmowa podjęła decyzję, że nie będzie jednego prowadzącego. Producenci show zamiast tego planują by uroczystość została podzielona na kilka sekcji i każdą z nich poprowadził ktoś inny.

Ostatnio trzy osoby prowadziły Oscary w 1987 roku. Byli to Chevy Chase, Goldie Hawn, Paul Hogan. W tym roku zapewne tych osób będzie jeszcze więcej.

91. ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się w niedzielę 24 lutego 2019 w Dolby Theatre w Hollywood. Transmisję przeprowadzi 225 krajów.