Pharrell znów śpiewa dla genialnych Janelle Monáe, Taraji P. Henson i Octavii Spencer

25 października 2016
ok. 1 minuta czytania

Producent i wokalista opublikował energiczną, rozklaskaną piosenkę „Surrender” z udziałem Lalah Hathaway, którą można znaleźć pod tym adresem oraz zrealizowany samodzielnie, funkowo-jazzujący kawałek „Runnin” (do sprawdzenia tutaj). Numery trafi na nadchodzącą ścieżkę muzyczną do filmu. Soundtrack ukaże się 24 października.

Akcja „Hidden Figures” koncentruje się na trzech genialnych kobietach naukowcach, które stały za jedną z największych operacji w historii USA – programem lotów kosmicznych Mercury. Matematyczki były zaangażowane w misję Johna Glenna. 20 lutego 1962 roku został on pierwszym amerykańskim astronautą, który wykonał lot orbitalny. W czasie misji doszło do pewnych trudności, ale astronauta bezpiecznie wylądował, stając się bohaterem narodowym Stanów Zjednoczonych. W rolach głównych występują Janelle Monáe, Taraji P. Henson i Octavia Spencer.

Zapowiedź można obejrzeć pod tym adresem.

W obsadzie znaleźli się także Kevin Costner, Kirsten Dunst, Jim Parsons, Mahershala Ali, Aldis Hodge i Glen Powell. Reżyserią zajął się Ted Melfi („Mów mi Vincent”). Pharrell Williams odpowiada za muzykę. Premierę wyznaczono na 13 stycznia. Do polskich kin obraz trafi 24 lutego.

Pharrell Williams to twórca nominowanego do Oscara przeboju „Happy”, który nagrał na potrzeby animacji „Minionki rozrabiają”. Dyskografię artysty zamyka longplay „Girl” z marca 2014 roku.