Phoenix cię kocha

19 maja 2017
ok. 1 minuta czytania

Fani wcześniej poznali numer „J-Boy”, teraz pod tym adresem mają okazję sprawdzić zachęcający do tańca, oparty na pulsującym rytmie „Ti Amo”.

Materiał powstawał w Paryżu, a inspiracją były ostatnie wydarzenia polityczne i społeczne, w tym mieście, w tym ataki terrorystyczne w stolicy Francji. – Ten album zrodził się z mroku – przyznali artyści.

Jakby dla kontrastu, muzycznie jest to kolorowy zestaw piosenek w stylu italo disco. Połowa z nich ma tytuły w języku włoskim. Tytuł płyty tłumaczy się „kocham cię”. Premierę wyznaczono na 9 czerwca.

Oto tracklista:
1. J-Boy
2. Ti Amo
3. Tuttifrutti
4. Fior Di Latte
5. Lovelife
6. Goodbye Soleil
7. Fleur De Lys
8. Role Model
9. Via Veneto
10. Telefono

Świat usłyszał o Phoenix ponad 15 lat temu za sprawą albumu „United” i utworu „Too Young”, który znalazł się właśnie na ścieżce dźwiękowej filmu „Między słowami” Sofii Coppoli. Największy sukces odnieśli za sprawą czwartego longplaya „Wolfgang Amadeus Phoenix”, który przyniósł im międzynarodowy rozgłos. Został nagrodzony Grammy i doceniony przez krytyków, a nawet pokrył się złotem. Ostatnia na razie pozycja w dyskografii Phoenix to „Bankrupt!” z kwietnia 2013 roku. Niedawno Francuzi przygotowali muzykę do filmu „The Beguiled” Sofii Coppoli.