Phoenix znów grają dla Sofii Coppoli

10 maja 2017
ok. 2 minut czytania

Dzieło jest remakiem produkcji „Oszukany” z 1971 roku. Bohaterem oryginału był jankeski żołnierz John McBurney (postać sportretował Clint Eastwood), który zostaje uratowany przez nastolatkę z Południa. Dziewczyna doprowadza rannego do swojej szkoły z internatem, gdzie mężczyzna powoli wraca do zdrowia i uwodzi uczennice.

W nowej wersji, którą wyreżyserowała Sofia Coppola, Elle Fanning gra uczennicę, Nicole Kidman dyrektorkę szkoły, a Kirsten Dunst jedną z nauczycielek. Rola Johna McBurneya przypadła Colinowi Farrellowi. Kobiety początkowo czule opiekują się mężczyzną, ale tylko do czasu…

Zapowiedź tego, co się dzieje później można zobaczyć tutaj.

Obraz zostanie pokazane w ramach konkurs głównego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Informację o tym, że w obrazie usłyszymy kompozycje Phoenix podała właśnie strona festiwalu.

Współpraca reżyserki i francuskiej formacji nie jest niczym nowym. Ich muzykę można było usłyszeć w filmach Amerykanki jak „Między słowami” czy „Bling Ring” oraz w niedawnej reklamówce, którą dla Calvina Kleina nakręciła Coppola.

Ponadto frontman zespołu, Thomas Mars, od 2011 roku jest mężem Sofii.

Świat usłyszał o Phoenix ponad 15 lat temu za sprawą albumu „United” i utworu „Too Young”, który znalazł się właśnie na ścieżce dźwiękowej filmu „Między słowami” Sofii Coppoli. Największy sukces odnieśli za sprawą czwartego longplaya „Wolfgang Amadeus Phoenix”, który przyniósł im międzynarodowy rozgłos. Został nagrodzony Grammy i doceniony przez krytyków, a nawet pokrył się złotem. Ich najnowszy longplay, „Ti Amo”, ukaże się 9 czerwca.