Pięć zespołów na Show No Mercy

16 lutego 2009
ok. 1 minuta czytania

– Pierwsza edycja SNM w 2009 roku przyniesie zgoła odmienny klimat od tego, w którym zamykaliśmy rok poprzedni – czytamy w zapowiedzi organizatorów. – Tym razem będzie mniej hardcore’owo, a bardziej metalowo.

The Ocean (albo The Ocean Collective) to jeden z najciekawszych zespół naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy mieszają wielu stylów muzycznych: od nowoczesnego hard core’u, przez elektronikę po eksperymentalny metal. Na ich ostatnim albumie „Precambrian” wystąpiło wielu znakomitych gości, na co dzień udzielających się miedzy innymi w Converge, Integrity oraz Cave In. The Ocean to jazda obowiązkowa dla sympatyków Neurosis, Opeth, Cult Of Luna czy The Melvis.

Burts to natomiast nowa metalowa nadzieja Szwecji. Obecnie jest to jedna z flagowych ekip kultowej wytwórni Relapse. Ich nowy, długo oczekiwany longplay „Lazarus Bird” zebrał doskonałe recenzje. Burst to najkrócej mówiąc nowoczesny, ambitnie zaaranżowany metal, który na pewno przypadnie do gustu fanom Baroness, Intronaut czy The Dillinger Escape Plan.

Ponadto do Warszawy przyjadą przedstawiciele kanadyjskiej sceny sludge – Bison, młodzi Finowie z Medeia, którzy proponują eksperymentalną odmianę death metalu a także nasza rodzima, pochodząca z Sosnowca post hardcore’owa formacja Searching for Calm.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 55 złotych. W dniu imprezy trzeba będzie zapłacić 65 złoty. Do kupienia m.in. w klubie Progresja, bileterii Shortcut a także w sklepach Hey Joe i Burton oraz studiach tatuażu Gulestus i Black Star.