Piękne duchy Taylor Swift

25 października 2019
ok. 1 minuta czytania

W sieci pojawił się materiał promujący musical „Koty”, w którym Taylor Swift, Andrew Lloyd Webber i Tom Hooper opowiadają o nowej piosence skomponowanej na potrzeby filmu, „Beautiful Ghosts”.

W filmie grają Taylor Swift, Jason Deluro, Judi Dench (Deutronomy), Idris Elba (Macavity (w polskiej wersji nazywał się Makiavel)), Ian McKellen oraz Rebel Wilson (Plameczka Pac), Jennifer Hudson (Grizabella), James Corden oraz tancerka The Royal Ballet Francesca Hayward (Wiktoria).

Za choreografię odpowiada Andy Blankenbuehler, który jest już za pan brat z „Kotami”, gdyż pracował przy wersji scenicznej na Broadwayu.

„Koty” to musical Andrew Lloyda Webbera z 1981 roku. Teksty piosenek napisał Trevor Nunn wykorzystując wiersze T.S. Eliota, pochodzące głównie z tomu poezji „Old Possum’s Book of Practical Cats”. Najpierw musical wystawiono na West Endzie, a następnie na Broadwayu. Spektakl londyński grano przez 21 lat, nowojorski 18 lat. Niedawno pojawiły się odświeżone wersje musicalu na obu scenach. W Polsce spektakl pokazywał Teatr Muzyczny „Roma”.

Za reżyserię odpowiada Tom Hooper, który ma na koncie filmy „Jak zostać królem” czy „Dziewczyna z portretu”. Scenariusz napisał Lee Hall.

Film trafi do kin 20 grudnia 2019 roku.