Pierwsza od 17 lat płyta At the Drive-In

22 lutego 2017
ok. 1 minuta czytania

Pod koniec 2016 roku rockmani z Teksasu ujawnili pierwszy od reaktywacji kawałek „Governed by Contagions” (do sprawdzenia tutaj). Teraz do sieci trafił numer „Incurably Innocen”. Animowaną tekstówkę do dynamicznej, wściekłej piosenki można obejrzeć na tej stronie.

Jak wyjaśnia frontman, Cedric Bixler-Zavala, nagranie opowiada o przemocy seksualnej i chwili, gdy wreszcie można o tym głośno mówić.

Obydwa utwory zapowiadają album „in•ter a•li•a”, który ukaże się 5 maja 5 nakładem Rise Records. Będzie to 4. longplay bandu. Nad brzmieniem czuwali Omar Rodríguez-Lopez i Rich Costey (Muse, Biffy Clyro, Frank Turner).

Oto tracklista:
1 No Wolf Like the Present
2 Continuum
3 Tilting at the Univendor
4 Governed by Contagions
5 Pendulum in a Peasant Dress
6 Incurably Innocent
7 Call Broken Arrow
8 Holtzclaw
9 Torrentially Cutshaw
10 Ghost-tape No.9
11 Hostage Stamps

Kapela, która działała od 1993 do 2001 roku stała się jedną z ważniejszych grup alternatywnego rocka lat 90. i miała niemały wpływ rozwój sceny post-hardcore’owej. Dorobek bandu zamyka album „Relationship of Command” z 2000 roku. Kilka tygodni po premierze płyty zespół zdecydował się rozwiązać. Pierwsza, ale tylko koncertowa, reaktywacja At The Drive-In miała miejsce w 2012 roku. Ponownie wznowili działalność w 2016 i wystąpili m.in. na gdyńskim Open’erze.