Pierwsze DVD happysad już za kilka dni

18 listopada 2008
ok. 1 minuta czytania

Teraz ponad dwugodzinny występ wraz z dodatkową płytą zawierającą film o happysad, będzie można obejrzeć w domowym zaciszu. Płyta nosi tytuł „Na Żywo w Studio”.

Zestaw utworów, jaki happysad zaprezentował w Krakowie, to przekrój przez ich trzy wydane dotychczas płyty. O ile wcześniej nie sięgali za często po inne instrumentarium niż gitary i bębny, o tyle na ostatniej płycie „Nieprzygoda” pojawiła się trąbka oraz klawisze. W wersjach koncertowych nie mogło ich zabraknąć. Muzycy zaprosili do wykonania tych utworów dwóch Danieli, Pomorskiego (trąbka) oraz Mackiewicza (klawisze). Nie ograniczyli się oni tylko do odegrania partii płytowych. Swoimi instrumentami urozmaicili też inne utwory (m.in. „Partyzant K”, „Wszystko Jedno”, „Nostress”). Należy jednak zaznaczyć, że w poszerzonym składzie happysad to wciąż zespół mocno gitarowy. Pieczę nad brzmieniem koncertu na płycie DVD trzymał Leszek Kamiński, producent muzyczny ostatniej płyty zespołu. On też odpowiedzialny jest za miks wersji stereo oraz 5:1.

Dodatkiem do wydawnictwa jest druga płyta. Ekipa filmowa Fabryczna Art przejeździła z zespołem trzy trasy koncertowe i zrealizowała materiał filmowy zawierający m.in. wywiady z zespołem, fragmenty koncertów, archiwalne nagrania video i wypowiedzi innych artystów o zespole happysad. Płyta z filmem zawiera także cztery galerie z różnych okresów istnienia grupy, których autorami są Marcin Patkowski, Tomasz Jędrzejewski, Arkadiusz Torski i Rafał Nowakowski.