Pierwszy ogłoszony koncert Nine Inch Nails

9 stycznia 2017
ok. 1 minuta czytania

W grudniu 2016 roku ukazała się nowa EP-ka industrialnej formacji. W realizacji zestawu „Not the Actual Events” udział brał Atticus Ross, który teraz jest pełnoprawnym członkiem zespołu. W dalszych planach NIN są także kolejne wydawnictwa oraz – jak należy przypuszczać – trasa. Na razie potwierdzono, iż Nine Inch Nails zagra na festiwalu Panorama w Nowym Jorku. Na imprezie, która odbędzie się pod koniec lipca 2017 roku, wystąpią również Frank Ocean, A Tribe Called Quest, Tame Impala, MGMT, Spoon oraz Belle & Sebastian.

Na czele Nine Inch Nails nieprzerwanie stoi Trent Reznor. Kapela 13 razy nominowana była do Grammy – zdobyła dwie nagrody za utwory „Wish” i „Happiness in Slavery”. Za najważniejsze dzieło w dorobku NIN uważa się „The Downward Spiral” z 1994 roku. Ostatnia płyta to „Hesitation Marks” z września 2013 roku.

Trent Reznor i Atticus Ross ostatnio zajęci są muzyką filmową. Ich najnowsze kompozycje będzie można usłyszeć w dramacie „Patriots Day” o zamachu w Bostonie z Markiem Wahlbergiem w roli głównej.