Pierwszy teledysk Chucka Berry’ego

22 maja 2017
ok. 1 minuta czytania

Teledysk powstał do singla „Big Boys”. Filmik, utrzymany w duchu rock and rolla, przedstawia szkolną potańcówkę rodem z lat 60. Furorę na parkiecie robi pewien dzieciak. Wideo z choreografią Jeremy’ego Greena można obejrzeć pod tym adresem. Za reżyserię odpowiadają Matt Bizer i Curtis Wayne Millard.

– Piosenki Chucka to dobra zabawa i historie, z którymi każdy może się utożsamić – wyjaśniają twórcy klipu. – Kiedy kręciliśmy teledysk, Chuck wciąż był z nami. Kiedy byliśmy na etapie postprodukcji, dowiedzieliśmy się, że zmarł.

W nagraniu „Big Boys” gościnnie udzielają się Tom Morello z Rage Against The Machine i Nathaniel Rateliff. Numer zapowiada album zatytułowany po prostu „Chuck”, który ukaże się 16 czerwca.

Oto tracklista:
1. Wonderful Woman
2. Big Boys
3. You Go To My Head
4. 3/4 Time (Enchiladas)
5. Darlin
6. Lady B. Goode
7. She Still Loves You
8. Jamaica Moon
9. Dutchman
10. Eyes Of Man

Chuck Berry zaczął muzyczną karierę na początku lat 50. Zainspirowany był twórcami z lat 40., takimi jak gitarzysta Carl Hogan, jazzman Charlie Christian czy bluesman T-Bone Walker. Sam miał wpływ na takich artystów jak Bob Dylan, The Beatles, The Rolling Stones czy Jimi Hendrix. Był twórcą takich rockandrollowych szlagierów jak „Maybellene”, „Roll Over Beethoven” czy „Johnny B. Goode”.

Muzyk zmarł 18 marca 2017 roku.