Pink i Avril Lavigne zaśpiewają księżniczce

1 lipca 2004
ok. 1 minuta czytania

Album „The Princess Diaries 2: Royal Engagement” ukaże się 9 sierpnia, czyli na dwa dni przed amerykańską premierą filmu. Na krążek trafią ponadto utwory Pink, Adama Levy’ego z Norah Jones, Johnny’ego Blu, Jesse McCartney, Christy Carlson Romano, Steve’a Harwella z kapeli Smash Mouth, Renee Olstead oraz zespołu Wilson Phillips. Ponadto płyta przyniesie kompozycję z udziałem Julie Andrews. To pierwszy występ wokalny tej artystki po operacji strun głosowych w 1997 roku. Aktorka zaśpiewała w piosence „Your Crowning Glory” z pomocą Anne Hathaway i Raven.

Przypomnijmy, że longplay do pierwszej części filmu zawierał nagrania m.in. Mandy Moore i grupy Backstreet Boys. W USA kupiły go 662 tysiące osób.

Bohaterką obrazu „Pamiętnik księżniczki 2” („The Princess Diaries 2: Royal Engagement”) jest Mia Thermopolis (Hathaway) – nastolatka z San Francisco, która okazuje się być córką króla niewielkiego europejskiego państewka Genovii i spadkobierczynią tronu. W pierwszej części dziewczyna zapoznawała się ze swoimi książęcymi obowiązkami. Nowy „Pamiętnik księżniczki” w przeciwieństwie do pierwszego nie będzie oparty na prozie Meg Cabot i ma rozgrywać się parę po tym lat, jak główna bohaterka ukończyła szkołę średnią. Ku jej przerażeniu, znacznie szybciej przyjdzie jej przejąć królewskie obowiązki, a na dodatek już czeka na nią wybrany wcześniej kawaler.

Za kamerą ponownie stanął Garry Marshall. Oprócz Andrews i Hathaway w filmie zobaczymy m.in. Hectora Elizondo oraz Heather Matarazzo.