Pink Martini na trzech koncertach w Polsce

28 maja 2015
ok. 2 minut czytania

Na pomysł założenia Pink Martini wpadł w 1994 roku Thomas Lauderdale. Czerpiąc inspiracje ze światowej muzyki, mieszając gatunki takie jak jazz, klasyka i pop – założył swoją „małą orkiestrę”. Rok później Lauderdale zadzwonił do China Forbes, swojej koleżanki z Harvardu, proponując jej dołączenie do Pink Martini. Ich pierwsza wspólnie napisana piosenka „Sympathique” stała się sensacją we Francji i została nominowana do tytułu Piosenki Roku Francuskich Nagród Victories de la Musique.

Debiutancki album „Sympathique” został wydany w 1997 roku i szybko został międzynarodowym hitem. W 2004 roku w sprzedaży pojawił się „Hang On Little Tomato”, następnie „Hey Eugene!” w 2007 i „Splendor In The Grass” w 2009. W październiku 2010 roku zespół wydał „Joy To The World” – zawierający bożonarodzeniowe piosenki z całego świata. Wszystkie pięć albumów pokryło się złotem w wielu krajach, m.in. we Francji, Kanadzie czy Grecji. W następnych latach pod szyldem Pink Matini na rynku pojawiły się kolejne krążki – „A Retrospective” (2011), kolekcja ulubionych piosenek zespołu z ich osiemnastoletniej kariery, „1969” (2011), który był wynikiem współpracy z legendarną japońską wokalistką Saori Yuki, „Get Happy” (2013) oraz najnowszy longplay „Dream A Little Dream” (2014).

Oto szczegóły występów:
7 października – Dom Muzyki i Tańca, Zabrze
8 października – Sala Ziemi, Poznań
9 października – klub Wytwórnia, Lodź

Ceny biletów 159-249 zł. Wejściówki do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10) oraz na stronach Stodola.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl, eBilet.pl.