Pink Martini w Polsce

1 lutego 2007
ok. 1 minuta czytania

Pink Martini to mistrzowie downtempo. Ta osobliwa orkiestra łączy lekkość De Phazz i elegancję Thievery Corporation. Na twórczość formacji składają się elementy muzyki klasycznej, latynoskiej i jazzu. Grupa chętnie sięga po klimaty retro, rodem z francuskiego music-hallu czy żywiołowej brazylijskiej samby.

Muzycy na nowo odkrywają takie szlagiery jak „Que sera, sera”, „Sympathique” („Je ne veux pas travailler”), „Lullaby”, „Lilly” czy „Let’s Never Stop Falling in Love”, który znalazł się na soundtracku do kinowego hitu z 2005 roku „Mr and Mrs Smith”.

Liderami bandu są wokalistka China Forbes i dyplomowany pianista z Harvardu, Thomas M.Lauderdale, który założył zespół w 1994 roku w Portland. W 1997 grupa wydała pierwszą płytę „Sympathique”, która rozeszła się w liczbie miliona egzemplarzy i dotarła na 10. miejsce listy Billboardu. W 2004 roku ukazał się drugi album Pink Martini „Hang on Little Tomato”.

Bilety na występ trafią sprzedaży od 1 lutego i do końca miesiąca dostępne będą w cenie 80 złotych. Od 1 marca będą kosztować 90 złotych.