Pink też nie chciała grać na Super Bowl, Amy Schumer wzywa Maroon 5 do rezygnacji

22 października 2018
ok. 1 minuta czytania

Niedawno Rihanna zdradziła, że otrzymała propozycję zagrania w przerwie Super Bowl, ale odmówiła w geście solidarności z piłkarzem Colinem Kaepernickiem. Teraz okazuje się, że także Pink nie chciała zagrać podczas sportowej imprezy właśnie ze względu na wspieranie protestu gracza futbolu amerykańskiego.

Aktorka Amy Schumer wezwała Maroon 5 by także zrezygnowali z udziału w Super Bowl i wyraziła swoje poparcie dla Colina Kaepernicka.

Wcześniej mówiło się, że z Maroon 5 na Super Bowl wystąpi Cardi B, która pojawiła się w piosence „Girls Like You”. Raperka jednak nie zagra „dopóki NFL nie zatrudni z powrotem Colina Kaepernicka”.

Colin Kaepernick w 2016 podczas grania hymnu Stanów Zjednoczonych ukląkł na jedno kolano, co zostało odebrane jako znieważenie. Gracz twierdził jednak, że zrobił to dla wyższego celu, protestując w ten sposób przeciwko dyskryminacji czarnoskórych piłkarzy. Wkrótce potem Colin Kaepernick stracił kontrakt w NFL.

W 2019 roku finał odbędzie się 3 lutego na Mercedes-Benz Stadium w Atlancie.

W ubiegłych latach na Super Bowl występowali Justin Timberlake, Lady Gaga, Bruno Mars, Coldplay, Katy Perry, Beyoncé czy Madonna. Co roku transmisję show ogląda ponad 100 milionów widzów.

Pink zagra na PGE Narodowym w Warszawie 20 lipca 2019 roku.