Piosenki z „OK Computer” jako rysunki

18 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Serwis Pitchfork poprosił 12 artystów, by przetłumaczyli piosenki z „OK Computer” na język ilustracji. – Ten utwór reprezentuje ideę nieśmiertelnej, potężnej, wszechmocnej siły, która nas prześladuje, która widzi każdy zły zakręt, jaki bierzemy w naszej podróży przez nasz własny labirynt błędu i ignorancji – napisała o „Karma Police” Maren Karlson.

– Ta piosenka jest metaforą podróży, w trakcie której zatracamy jej cel – komentują swój rysunek i numer „The Tourist” Wang & Söderström. – To utwór o spieszeniu się, o tym, jak umykają nam ważne rzeczy. Zwolnij, a znajdziesz sposób.

Wszystkie grafiki można znaleźć tutaj.

Z płyty „OK Computer” pochodzą takie klasyki Radiohead jak „Paranoid Android”, „Karma Police” (do sprawdzenia tutaj), „Lucky” czy „No Surprises” (pod tym adresem). Album został nagrodzony Grammy w kategorii najlepszy album alternatywny. Był też nominowany do Mercury Prize, ale przegrał z „New Forms” Roniego Size’a i Reprazent. W Wielkiej Brytanii krążek pokrył się 5-krotną platyną, a w Stanach Zjednoczonych podwójną.

Ostatni longplay angielskiego kwintetu to „A Moon Shaped Pool” z maja 2016 roku.