Piotr Banach komentuje powrót do Hey

13 lipca 2017
ok. 2 minut czytania

Artysta dołączy do zespołu w czasie trasy koncertowej Fayrant zorganizowanej z okazji 25-lecia.

– Prawdę mówiąc nie spodziewałem się, że dla aż tak wielu osób będzie to ważna i przede wszystkim pozytywna informacja, za te wszystkie miłe dla mnie komentarze bardzo dziękuję 🙂 – pisze muzyk na Facebooku. – Pytacie głównie o to, czy to tak już na stałe i czy będzie z tego płyta? Pytacie też, czy będę na wszystkich jubileuszowych koncertach i czy będziemy grali w starym składzie? Zaproszenie, które dostałem od Kaśki Nosowskiej i reszty zespołu dotyczy tylko (a może raczej aż) siedmiu jesiennych koncertów i zakłada, że zagramy w starym składzie sześć/osiem piosenek z moich czasów. Hey istnieje już 25 lat, a ja grałem w nim tylko przez pierwsze siedem, czyli biorąc pod uwagę czas trwania koncertu, to procentowo tak to wychodzi. Nie jest to więc na stałe, a tylko na tydzień (7 koncertów), nowej płyty też nie nagramy, choć złożyłem propozycję byśmy nagrali razem okolicznościową piosenkę. Nie jest to wykluczone, ale zespół ma bardzo napięty harmonogram, więc może skończyć się tylko na planach. Tak, czy owak cieszę się, że znów spotkamy się na scenie, bo im jestem starszy, tym bardziej doceniam wyjątkowość tamtej konfiguracji i to, co wspólnie stworzyliśmy w przyjaznych dla rocka latach dziewięćdziesiątych 🙂

Banach współtworzył wiele przebojów z debiutanckiej płyty Hey, \”Fire\”. W 1994 roku był nominowany do Fryderyka w kategorii Najlepszy kompozytor. Pracował z zespołem przy 5 kolejnych płytach. W połowie roku 1999 Banach zdecydował się opuścić szeregi bandu.

Oto plan trasy Fayrant:
24 listopada 2017, godz. 20:00 (piątek), Torwar, ul. Łazienkowska 6A, Warszawa
25 listopada 2017, godz. 20:00 (sobota), Arena Azoty, ul. Władysława Szafera 3/5/7, Szczecin
26 listopada 2017, godz. 19:00 (niedziela), Hala Orbita, ul. Wejherowska 34, Wrocław
2 grudnia 2017, godz. 20:00 (sobota), Hala Arena, ul. Wyspiańskiego 33, Poznań
3 grudnia 2017, godz. 19:00 (niedziela), Ergo Arena, plac Dwóch Miast 1, Gdańsk
6 grudnia 2017, godz. 19:00 (środa), Tauron Arena, ul. Stanisława Lema 7, Kraków
8 grudnia 2017, godz. 20:00 (piątek), Spodek, aleja Korfantego 35, Katowice

Bilety dostępne na: Goodtaste.pl, Bilety24.pl, Eventim.pl, Ticketpro.pl, Biletomat.pl, eBilet.pl, Biletin.pl, Kupbilecik.pl, Biletyna.pl oraz w sklepach sieci Empik, Saturn, Media Markt i Media Expert.

Na koncert w Katowicach bilety dostępne na: Ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Saturn, Media Markt i Media Expert.

Hey to jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych od lat wpływający na historię polskiej muzyki. Od 1992 roku ich twórczość – znakomite kompozycje opatrzone szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej – szybko zjednały sobie publiczność. Obecnie grupa promuje najnowszy longplay \”Błysk\”, który ukazał się w kwietniu 2016 roku.