Piotr Rogucki i Swiernalis ćwiczą psychiczny fitness

4 września 2020
ok. 2 minut czytania

\”Ogrodnik\” to jedna z dwunastu opowieści na płycie \”Psychiczny fitness\”. Swiernalis w utworze mówi o tym, jak ważne jest dla niego odczuwanie emocji – również tych trudnych i niewygodnych. Emocjonalne obcowanie z drugim człowiekiem można porównać do codziennego pielęgnowania roślin, oglądania kwitnących kwiatów, wycinania chwastów… W warstwie muzycznej mamy tu do czynienia z przyjemną, przestrzenną piosenkę wzbogaconą głosem Piotra Roguckiego, który tworząc ściany harmonii dodaje jej magii.

– Gdy napisałem \”Ogrodnika\” od początku czułem, że dopełnić go musi ktoś wyjątkowy – opowiada Swiernalis. – Dlatego ogromnie się cieszę, że zagościł tu Piotr Rogucki, artysta, którego inwencja przekroczyła moje najśmielsze oczekiwania. Utwór sam w sobie płynie od początku, każdy z instrumentów doskonale wie, kiedy jest jego chwila i gdzie jego miejsce, to daje błogi balans między uczuciami melancholii i spokoju.

\”Psychiczny fitness\” to druga płyta Swiernalisa, nad którą artysta pracował blisko cztery lata. – To album kolorowy i nierówny, ostro ciosany, przemyślany i kontrolowanie chaotyczny – mówi twórca. – Wypełniony szybkimi piosenkami, pozbawiony smutnych ballad, gdzie syntezatory i gitary próbują przekrzyczeć wokal, a perkusja podkręca tempo. Ze mną wspaniały zespół, który zaufał mi w stu procentach – to dla mnie komplement.

Oto tracklista:
1. Tron
2. Ogrodnik feat. Piotr Rogucki
3. Vulgar
4. Tango
5. Pluszak
6. Piękno feat. szymonmówi
7. Wirus
8. Blizny
9. NGC 4388
10. Fetting feat. Żurkowski
11. Pergamin
12. Peryhelium feat. Joanna Bielawska

Debiutancki longplay Swiernalisa, \”Drauma\”, pojawił się i namieszał w polskiej alternatywie we wrześniu 2016 roku.