Piotr Rogucki promuje „J.P. Śliwa” na żywo

8 grudnia 2015
ok. 1 minuta czytania

– „J.P. Śliwa” to próba podejścia do albumu muzycznego, z zakresu muzyki rozrywkowej, jako do dzieła artystycznego porównywalnego z instalacjami, rzeźbami lub collage’ami współczesnych twórców – mówi o wydawnictwie Piotr Rogucki. – Miejsce, gdzie piosenka przestaje być jednorodnym i niewymagającym umilaczem czasu, a staje się wezwaniem do współudziału w akcie twórczym.

Główny bohater Jan Paweł Śliwa, noszący imiona nadane na cześć wielkiego Polaka Jana Pawła II, żyje w przeświadczeniu o tym, że ma dokonać rzeczy wielkich. To niespełniony teatrolog, którego przygniotła proza życia: został hydraulikiem, modelem i emigrantem. Niestety, jest typowym nieudacznikiem, niemogącym poradzić sobie z otaczającą go rzeczywistością, co znajduje odzwierciedlenie w utworach oraz w warstwie dramatycznej albumu. Longplay miał premierę w październiku 2015 roku.

Oto harmonogram koncertów:
6 marca – Poznań, Blue Note
17 marca – Kraków, Studio
19 marca – Katowice, MegaClub
1 kwietnia – Zielona Góra, Kawon
2 kwietnia – Łódź, Wytwórnia
3 kwietnia – Gdańsk, Parlament

Piotr Rogucki ma na solowym koncie wydawnictwa „Loki – wizja dźwięku” (2011) i „92-2003” (2012). Jego dorobek z zespołem Coma zamyka „Czerwony album” z października 2011 roku oraz jego anglojęzyczna wersja „Don’t Set Your Dogs On Me” z lutego 2013 roku.