Piotr Rogucki śpiewa najlepsze metafory w karierze

20 października 2016
ok. 2 minut czytania

Zaczęło się od drwiącego tekstu w serwisie Aszdziennik, w którym wyśmiano słowa piosenek wokalisty Comy, szczególnie jego kwieciste metafory. Co ciekawe, samemu zainteresowanemu spodobał się artykuł, a jeszcze bardziej akcja, by internauci wymyślali metafory w stylu Roguckiego. Wybrawszy te najlepsze, najbardziej barwne i grafomańskie, zaśpiewał na żywo piosenkę składającą się z propozycji internautów.

– Z tego, co ja zrozumiałem, jest to tekst, który w 98 procentach ma przypominać moje najlepsze teksty, najlepsze lata, najlepsze czasy zespołu Comy, najlepsze metafory, najwspanialsze, rozbuchane, kwieciste, soczyste, fantasmagoryczne, fantastyczne, miłosne, radosne teksty zespołu Coma – mówi artysta.

Numer otrzymał tytuł „Paralaksa naszych wspomnień” i można go posłuchać tutaj.

Już całkiem na poważnie zespół Coma promuje najnowszą płytę „2005 YU55”, która ukazała się 7 października 2016. Kapela zapowiedziała serię koncertów, których harmonogram przedstawia się następująco.

21 października – Sopot, Scena
23 października – Wrocław, Zaklęte Rewiry
27 października – Kraków, Kwadrat
28 października – Kielce, Grand Music Club
29 października – Tychy, Underground
5 listopada – Warszawa, Stodoła + Besides
11 listopada – Katowice, Mega Club + Besides
12 listopada – Rzeszów, Life House + Besides
13 listopada – Lublin, Shine
18 listopada – Szczecin, Słowianin + Besides
26 listopada – Toruń, Od Nowa
2 grudnia – Białystok, Gwint
3 grudnia – Olsztyn, C.E.I.K + Backward Runners
4 grudnia – Gdańsk, Parlament
8 grudnia – Poznań, M.T.P 2 + Besides
9 grudnia – Zielona Góra, Kawon
10 grudnia – Zabrze, CK Wiatrak + Besides
11 grudnia – Łódź, Wytwórnia + Besides + Backward Runners

Coma to jedna z najpopularniejszych rockowych formacji na polskiej scenie. Pochodząca z Łodzi ekipa zasłynęła singlami „Spadam” i „Leszek Żukowski”. Poprzedni, mający platynowy status tzw. „Czerwony album” pochodzi z października 2011 roku (zestaw doczekał się anglojęzyczna wersji „Don’t Set Your Dogs On Me” w 2013 roku). Na koncie mają 6 Fryderyków i 6 utworów, które dotarły do top 10 Listy Przebojów Trójki, w tym numer 1 „Los cebula i krokodyle łzy”.