Piotr Szczepanik nie żyje

20 sierpnia 2020
ok. 1 minuta czytania

O śmierci artysty poinformowała jego córka, Jagoda Maria Szczepanik. – Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 20 sierpnia – po wielu latach zmagań z chorobą – odszedł we śnie mój tata Piotr Szczepanik – przekazała Polskiej Agencji Prasowej.

Piotr Szczepanik rozpoczął działalność artystyczną w lubelskim kabarecie \”Czart\”. Debiutował w 1963 na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Na przełomie lat 60. i 70. wraz z Bohdanem Łazuką i Jackiem Fedorowiczem prezentował program estradowo-kabaretowy \”Popierajmy się\”. Później zajął się piosenką poetycką, występując jedynie z gitarą. Koncertował m.in. w Stanach
Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii oraz w wielu krajach europejskich. Jego największe przeboje to \”Kochać\”, \”Żółte kalendarze\”, \”Goniąc kormorany\”, \”Puste koperty\”, \”Zabawa podmiejska\” czy \”Nigdy więcej\”.

Dał się poznać również jako aktor. Zagrał m.in. główną rolę w telewizyjnej adaptacji \”Chama\” Elizy Orzeszkowej (1979), a także wcielił się w przeora w filmie \”Kto nigdy nie żył…\” Andrzeja Seweryna (2006).