Plaid w Polsce

25 stycznia 2007
ok. 1 minuta czytania

Duet Plaid tworzą Andy Turner i Ed Handley. Ich pierwszym wspólnym projektem muzycznym był Black Dog, trio z Kenem Downie, powstałe w 1998 roku. Jako Black Dog współpracowali z Björk, grając z nią wspólną trasę koncertową oraz tworząc dla niej remiksy. Sukces tej współpracy zaowocował kolejnymi produkcjami remiksów m.in. dla Goldfrapp czy Red Snapper.

Debiutancki album Plaid to eksperymentalna, ambientowa muzyka elektroniczna. Kolejny krążek bliższy był trip-hopowi, downtempo i techno.

Ostanie wydawnictwo Plaid, „Greedy Baby”, jest efektem czteroletniej współpracy duetu z undergroundowym artystą filmowym Bobem Jaroc, autorem wielu video instalacji i licznych projektów multimedialnych, wystawianych w galeriach na całym świecie oraz prezentowanych m.in. na festiwalu Sonar. Płyta inspirowana jest teorią kwantową, wybiega daleko poza klasyczny, stereofoniczny świat dźwięku. Album napisany i zrealizowany został z myślą o sferycznych systemach nagłaśniających. Każdy utwór zilustrował na swój sposób Bob Jaroc. Całość tworzy niepowtarzalne dzieło audio-wizualne. Z tym programem Plaid & Bob Jaroc odwiedzą Polskę. Będzie to ich jedyny występ w naszym kraju.

Bilety będą w sprzedaży od 1 lutego: przedsprzedaż 49 zł, w dniu imprezy 59 zł.