Płyta Tides From Nebula w Ameryce, a koncerty w Polsce i Europie

23 października 2013
ok. 1 minuta czytania

O warszawskiej formacji dawno mówi się, że jest polskim towarem eksportowym. Kto nie wierzył, mamy na to kolejny dowód. Krążek „Eternal Movement”, który w Polsce miał premierę 2 października, zostanie wydany w USA 5 listopada. Zamówienia można już składać w sklepie Amazon oraz na iTunes.

Jak mówią muzycy, to ich najbardziej energetyczny i pełen światła longplay. Jest również najbardziej kolorowy pod względem brzmieniowym. Podczas nagrywania zostało użytych kilkanaście gitar, kilka zestawów bębnów oraz niezliczone brzmienia klawiszy. Produkcją zajął się Norweg Christer-Andre Cederbeg, który był producentem m.in. ostatniego krążka grupy Anathema – „Weather Systems”.

W ramach promocji dzieła, kapela odbywa właśnie trasę po Europie. Najbliższy koncert, 24 października, zagra w krakowskim Kwadracie. W planach są ponadto występy w innych miastach Polski, a także w Hamburgu, Londynie, Wiedniu czy Rzymie.

Pełną rozpiskę tournée można znaleźć pod tym adresem. Tides From Nebula to zespół post-rockowy utworzony w 2008 roku w Warszawie. Nazwa odnosi się do mgławicy. Kapela ma na koncie trzy albumu „Aura” (maj 2009), „Earthshine” (maj 2009) oraz „Eternal Movement” (październik 2013).