Pocztówka z podróży Daniela Blooma i Tomka Makowieckiego

7 września 2016
ok. 2 minut czytania

Klip powstał do nagrania „Addicted”, czwartego już singla promującego album „Lovely Fear”. Za kamerą stanął sam artysta, czyli Daniel Bloom.

– Taśma super 8mm ma dla mnie magiczny wymiar. Rejestruje rzeczywistość w specyficzny sposób, który jest bliższy wspomnieniom, które mamy w głowie – opowiada artysta. – Niedoskonałe, krótkie strzępy obrazów, które jednocześnie mają w sobie dużo emocji. Taśma z materiałem do klipu „Addicted” nie została poddana żadnej obróbce. W studiu zrobiłem projekcję zwyczajnie na ścianie i nakręciłem obraz z projektora kamerą cyfrową. Wcześniej robiłem profesjonalne transfery cyfrowe, ale tym razem postanowiłem zabrać widzów do siebie do studia, żeby usłyszeli dźwięk projektora i zobaczyli ten film tak, jak się ogląda ósemki z wszystkimi pięknymi brudami.

Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

– Tomek Makowiecki mój serdeczny przyjaciel, towarzyszył mi na całej trasie koncertowej „Lovely Fear” – dodaje Bloom. – Był jej nierozłączną częścią. Przeżyliśmy razem wiele wspaniałych chwil, nie tylko muzycznych. Ten teledysk jest dla mnie magiczną pocztówką z pięknej podróży. Dzięki tej taśmie te wspomnienia i chwilę będą też bliżej Was.

Daniel Bloom od 20 lat tworzy muzykę elektroniczną do filmów fabularnych, dokumentalnych i spektakli teatralnych. Uznanie przyniosły mu ścieżki dźwiękowe do filmów Jacka Borcucha – „Wszystko co kocham”, „Nieulotnych” przy których współpracował z Leszkiem Możdżerem i przede wszystkim nominowana do Orłów muzyka do „Tulipanów”. Przez lata z Józefem Skrzekiem, Steve’em Schroyderem (eks-Tangerine Dream), Władysławem Komendarkiem tworzył muzykę improwizowaną w międzynarodowym projekcie Ricochet Gathering.

Longplay „Lovely Fear” miał premierę w październiku 2015 roku.