Podążaj za ogniem Kodaline

27 marca 2018
ok. 1 minuta czytania

Jeżeli uważacie, że wiecie czego spodziewać się po Kodaline – irlandzkiej grupie indie-rockowej znanej z takich hitów „All I Want”, „Honest” czy „Brother” z ubiegłego roku – zapewne się mylicie. Najnowsza propozycja kwartetu – kawałek „Follow Your Fire” to efekt współpracy zespołu z twórcami hitów Stevem Makiem i Johnnym McDaidem. To także utwór zwiastujący nową, trzecia płytę zespołu i wyraźny efekt współpracy z Kygo, której efektem był taneczny singiel „Raging”. Piosenki można wysłuchac poniżej.

O Kodaline ostatnio głośno było za sprawą singla „Brother” (nagrane do niego video z zespołem spacerującym po warszawskiej starówce osiągnęło ponad milion odtworzeń). Mimo, że utwór zapowiadał nową płytę, nagranie jej zajęło dłużej niż planowano.

Kodaline swój repertuar opierają na fuzji indie rocka i folku w stylu Mumford & Sons czy Bombay Bicycle Club. Ich debiutancki album „In a Perfect World” ukazał się w czerwcu 2013 roku. Płyta pojawiła się na szczycie irlandzkiej listy najchętniej kupowanych płyt oraz na trzecim miejscu UK Top 40. Druga płyta Kodaline, „Coming Up for Air”, została wyprodukowana przez Jacknife’a Lee, studyjnego współpracownika wspomnianych U2, R.E.M. czy Bloc Party. Longplay miał premierę w lutym 2015 roku.