Podróż przez filmową twórczość Marka Koterskiego w teledysku do utworu \”7 Uczuć\”

9 października 2020
ok. 1 minuta czytania

\”7 uczuć\” to piosenka autorstwa Marka Koterskiego brawurowo zaśpiewana przez Arkadiusza Grochowskiego. Muzykę do utworu skomponowali obaj artyści – Marek Koterski oraz Arkadiusz Grochowski.

W klipie znalazły się fragmenty wybitnych filmów Marka Koterskiego m.in. \”Dzień świra\”, \”7 uczuć\”, \”Wszyscy jesteśmy Chrystusami\”, \”Nic śmiesznego\” i wielu innych.

Marek Koterski to doskonale znany twórca filmowy, reżyser. Teraz możemy przekonać się jak sprawdzi się w roli… wokalisty, jak śpiewa. \”7 Uczuć\” jeszcze do niedawna było tytułem jego ostatniego filmu – dzisiaj, teraz film przechodzi w muzykę. Do pracy nad płytą \”7 Uczuć\”, Marek zaprosił znaczą część swojej rodziny: żonę – Małgorzatę, Małgosię Bogdańską, syna Michała, Miśka, synową Marcelę Leszczak, muzycznie wspomógł go bratanek – Arkadiusz Grochowski, żeby tego było mało na albumie usłyszymy też żonę Arka – Natalię Gadzinę. To jak najbardziej rodzinny album, który jest prawdziwym uzupełnieniem dotychczasowej pracy Marka Koterskiego. Każdy kto kiedykolwiek zetknął się z filmami takimi jak: \”Dzień Świra\”, \”Nic Śmiesznego\” czy \”Ajlawju\” od razu zrozumie ich surrealistyczny humor i zauważy odniesienia do kinowych dzieł.

Oto tracklista:
1. 7 uczuć
2. Piosenka wielbłądzicy
3. Jak wyrazić …
4. Hau-hau! – Psia pieśń.
5. Bogaty obcy
6. Jean-Baptista
7. Grupa krwi
8. Wy przeklęte dzieciary …
9. Czwarty świat
10. Modlitwa Polaka
11. Jak to dobrze Polsko, że jesteś …
12. Nie na naszym to było weselu
13. Małgorzato …
14. Ratunku, bo trzeźwieję!
15. Opis obrazu

Album z piosenkami Marka Koterskiego ukaże się już 30 października.