Podróżnicze sny Elektrycznych Gitar

14 kwietnia 2020
ok. 2 minut czytania

Elektryczne Gitary z wokalistą Kubą Sienkiewiczem przedstawiają nowy utwór – „Podróżnicze sny 2020”. Jest to zarazem zapowiedź nowego albumu formacji, który ukaże się już 30 kwietnia nakładem SP Records.

„Podróżnicze sny 2020” to optymistyczna melodia, o brzmieniu charakterystycznym dla Elektrycznych Gitar. Pierwotna wersja utworu ukazała się na solowym albumie Sienkiewicza „Powrót brata” z roku 2003, a teraz kawałek powraca w nowej, subtelnej, nieco wakacyjnej aranżacji. Towarzyszy mu teledysk, reżyserowany przez Sławka Pietrzaka, ze zdjęciami Jakuba Jędrzejewskiego w słonecznym pejzażu Teneryfy.

„Podróżnicze sny 2020” zapowiadają album „2020”, który ukaże się 30 kwietnia i będzie pierwszym od czterech lat wydawnicwem Elektrycznych Gitar.

Na album złoży się dwanaście premierowych kompozycji, z tekstami Kuby Sienkiewicza i Piotra Łojka. Zawarte zostały także dwa bonusy – nowe, zaskakujące aranżacje dwóch wielkich hitów, „Dzieci” oraz „Człowiek z liściem”. Nie zabraknie charakterystycznego dla zespołu brzmienia, choć zyska on zupełnie nowoczesny sznyt – za sprawą producenta, Sławka Pietrzaka.

Wydawnictwo ukaże się 30 kwietnia nakładem wytwórni SP Records – na płycie CD oraz podwójnym winylu. Oba nośniki można już zamawiać w internetowym sklepie SP Records.

Elektryczne Gitary są obecne na scenie od niemal trzydziestu lat i od samych początków cieszą się niesłabnącą popularnością. Formacja ma na koncie kilkanaście albumów, rozpoznawalne hity takie, jak „Jestem z miasta”, „Co ty tutaj robisz”, „Dzieci”. Stworzyli także soundtracki do wielu filmów, w tym do jednej z najpopularniejszych polskich komedii wszech czasów – „Kilera” w reżyserii Juliusza Machulskiego.