Pola Rise i Andy Ward ostrzegają przed toksyczna miłością

14 września 2020
ok. 2 minut czytania

Utwór \”Mama Said\” to bardzo osobista opowieść poruszająca temat skomplikowanych relacji międzyludzkich, z którymi każdy z nas styka się na co dzień. Czasem odnosi się to do relacji partnerskich, czasem przyjacielskich czy towarzyskich. To opowieść o związkach, w których tkwimy, mimo wielu sygnałów ostrzegawczych i dużego ryzyka. Każdemu z nas zdarzyło się zapewne balansować na krawędzi, czując się jak w uzależniającej grze, która na początku jest wciągająca, ale ostatecznie okazuje się niebezpieczna i wyniszczająca. To też dotyczy miłości w czasach kwarantanny i izolacji. Może być wówczas bardzo frustrująca i dewastująca.

– Często próbujemy oszukać sami siebie, postępujemy wbrew ostrzeżeniom przysłowiowej \”mamy\” – zupełnie bez namysłu – tłumaczy Pola Rise. – Musimy sami się przekonać i nauczyć na własnych błędach. Najtrudniejszy okazuje się moment, w którym orientujemy się, że właśnie znaleźliśmy się w sytuacji życiowej czy uczuciowej, w której nigdy nie chcieliśmy być, a kompletnie nie umiemy znaleźć drogi powrotnej. Dla mnie o takim właśnie momencie jest ten utwór.

– Po publikacji pierwszego singla \”Higher\” chcieliśmy stworzyć coś zupełnie innego, bardziej na luzie – dodaje Andy Ward. – Zaczęło się od zabawnego brzmienia lat 80, w którym się zakochaliśmy. Potem pomyśleliśmy, że będąc na dwóch różnych końcach świata, przebywając w izolacji, bardzo mocno odczuwamy jej skutki. Wszyscy wiemy, jak frustrująca i męcząca może być miłość, a dystans może być walką. Zdecydowaliśmy, że napiszemy o tych emocjach. Utknięcie w miejscu i ta tęsknota sprawiły, że powstało \”Mama Said\”.

Pola Rise i Andy Ward rozpoczęli współpracę kilka miesięcy termu. Artyści wspólnie stworzyli zupełnie nową przestrzeń dla swojej muzyki, pomimo pandemicznych utrudnień i braku możliwości konwencjonalnego spotkania. Artyści pracowali zdalnie, co wymagało dużo więcej sił, skupienia i dyscypliny. Utwory, które powstawały w Brisbane i Warszawie to zderzenie dwóch muzycznych światów, różnych doświadczeń, wrażliwości i emocji.

Pierwszy singiel, \”Higher\”, zyskał wielu słuchaczy i fanów na całym świecie, przekraczając 1,8 mln streamów w serwisach digitalnych, goszcząc na wielu uznanych playlistach polskich i zagranicznych m.in. New Music Friday, Letni Chill, New Dance Beats czy Fresh Finds.