Polacy na OFF Festivalu

16 czerwca 2010
ok. 2 minut czytania

W 2003 roku muzycy grający w zespołach Something Like Elvis i Tissura Ani połączyli siły pod szyldem Potty Umbrella, a ich pomysłem na muzykę było trudne do sklasyfikowania połączenie rockowego brzmienia, jazzowego feelingu i transu. Dziś mają w dorobku nie tylko świetne albumy, ale też słuchowisko na podstawie „Akropolis” Stanisława Wyspiańskiego oraz wyprawę do Kanady, na zaproszenie NoMeansNo, na liczącą 25 koncertów trasę.

We Call It A Sound to jeden z najważniejszych polskich debiutów tego roku. Czwórka przyjaciół z Wolsztyna po cichu, w domowym zaciszu, wykreowała własny dźwiękowy świat – ładne, melancholijne melodie zatapiając w misternych, opartych na brzmieniowym bogactwie aranżacjach, które trafiły na debiutancki longplay formacji „Animated”.

Newest Zealand to z kolei najnowszy projekt Borysa Dejnarowicza (wcześniej grał indie rock w The Car Is On Fire i minimal na solowej płycie „Divertimento”). To wyjątkowe przedsięwzięcie, w które zaangażowana jest cała śmietanka młodej polskiej sceny alternatywnej. W nagrywaniu zapowiadanego na jesień albumu udział wzięli muzycy m.in. Furii Futrzaków, Afro Kolektywu, Mitch & Mitch, Kolorofonu, Much, Rentonu i The Car is on Fire, a na scenie wspomagać go będzie producent płyty Peter Bergstrand oraz grupa Excessive Machine.

Ponadto do Katowic stawią się 3moonboys, Napszykłat, Hotel Kosmos, Tin Pan Alley, Paula i Karol, Ed Wood, Manescape, Bipolar Bears, Kyst i Let The Boy Decide.

Wcześniej potwierdzone gwiazdy to m.in. The Raveonettes, The Flaming Lips, Tindersticks, Mew, The Fall, Antipop Consortium, Lali Puna, Fennesz, Lenny Valentino, Something Like Elvis, Lao Che, O.S.T.R., Kim Nowak, Jacek Lachowicz, Kucz/Kulka czy Raekwon.

Festiwal OFF odbędzie się w dniach 5-8 sierpnia w malowniczej Dolinie Trzech Stawów. Bilety (69 złotych/dzień) i karnety (120 złotych) dostępne są w sieciach: Ticketpro.pl, Eventim.pl i Ticketportal.pl.