Polak nakręcił świąteczny klip Coheed and Cambria

13 grudnia 2019
ok. 1 minuta czytania

Numer „Toys” pochodzi z bardzo dobrze ocenianej, ostatniej płyty progresywnej kapeli „The Unheavenly Creatures”. Utrzymane w świątecznym, a zarazem politycznym klimacie wideo nazwano „The Unheavenly Christmas Carol”. – Opowieść z Mikołajem chodziła mi po głowie już od pewnego czasu – opowiada frontman Claudio Sanchez. – Lepsza okazja chyba by się nie nadarzyła.

Longplay „The Unheavenly Creatures” ukazał się 5 października nakładem Roadrunner Records.

Coheed and Cambria to jedna z najbardziej ekscytujących amerykańskich grup muzycznych. Zespół, który przez media i fanów obwołany został rockowym objawieniem ostatniej dekady, w swojej twórczości miesza elementy rocka progresywnego, punk rocka, metalu i post-hardcore.

Alek Wasilewski jest autorem filmów animowanych zajmujący się również fotografią, grafiką i komiksem. Jego filmy zdobyły nagrody na licznych międzynarodowych festiwalach filmowych oraz zwiedziły pół świata ukazując się na festiwalach, eventach, w programach telewizyjnych, galeriach i na koncertach na całym świecie. Odwiedziły kraje jak: Polska, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania, Hongkong, Rosja, Macedonia, Rumunia, Brazylia, Australia, Kanada, USA i inne. Na rodzimym małym ekranie można było je zobaczyć w Canal+, Ale Kino+, TVP1 i Kino Polska.