Polscy artyści u boku The Butthole Surfers

24 lutego 2009
ok. 1 minuta czytania

Materac tworzą Marcin Zagański i Paweł Koprowski, wokalista i gitarzysta zespołu Kombajn do zbierania kur po wioskach. Twórczość duetu jest wedle opisu samych muzyków swoistym „brudnopisem” dla rodzimej formacji, a zarazem „muzyczną podróżą w poszukiwaniu nowych, dźwiękowych planet”. W 2008 roku nakładem 4ever Music ukazał się zbierający świetne recenzje dwupłytowy album „Andersen Dobranoc”. Produkcją płyty zajął się Maciej Cieślak z zespołu Ścianka. Koncert w ramach OFF Club będzie jednym z pierwszych występów.

Noise rockowy Plum założyli w 1999 dwaj bracia. Aktualnie to trio, którego skład tworzą: Marcin Piekoszewski (bas & wokal), Rafał Piekoszewski (gitara, wokal ) i Adam Nastawski (perkusja). Bezkompromisowe brzmienie, energia i wrażliwość zespołu przywołują na myśl, jak mówią sami członkowie, takie formacje jak Jesus Lizard, Shellac czy Oxbow. Tworzone przez muzyków Plum harmonie i ściany dźwięku porównuje się często do dokonań Sonic Youth oraz zespołów z wytwórni Touch & Go. Mają na koncie kilka płyt i niezliczoną liczbę koncertów.

Bilety na OFF Club dostępne są do nabycia w sieci Ticketpro.pl w przedsprzedaży w cenie 50 złotych, w dniu koncertu 60 złotych.