Polskie zespoły przed Tigercity

13 marca 2009
ok. 2 minut czytania

Zespół Wilson Square został założony w październiku 2003 roku przez czterech kumpli z warszawskiej szkoły muzycznej na Krasińskiego. Muzycy pracują nad nagraniem albumu. Znajdzie się na nim dwanaście kompozycji utrzymanych w retro-rockowym stylu. Inspiracją dla muzyków jest przede wszystkim twórczość The Beatles, Queen czy Thin Lizzy.

Renton to polski zespół założony w 2001 roku w Warszawie przez ówczesnych studentów SGH. Ich muzyka oscyluje w okolicach college rocka, post punka czy indie popu. W 2003 roku z piosenką „Call Me” wystąpili w programie Kuby Wojewódzkiego. Rozgłos przyniósł im utwór „Hey Girl” wykorzystany w reklamie jednego z operatorów komórkowych. Numer trafił również na składankę „Piotr Stelmach prezentuje – Offensywa”. W maju 2008 Renton zadebiutował na rynku płytą „Take-Off”.

Grupa PoPo na początku swojej działalności, przechodziła różne metamorfozy, zarówno w liczebności, jak i składzie, a przede wszystkim uprawianym gatunku muzycznym. Pierwotnie utwory formacji były to bardzo melancholijne i emocjonalne frazy, melodie gitarowe z towarzyszącym wokalem. Z czasem kapela zaczęła przenosić swoje brzmienie w bardziej przebojową stronę, nie zapominając jednak o korzeniach. Pojawiły się też zagrywki zbliżające ku elektronice. Dryfując miedzy nastrojami psychodeliczno-popowymi, zahaczając o industrial/techno, kończąc na indie/elektro/post rocku wykształciło się PoPo. Niebawem premiera długogrającego krążka „Go Upstream”.

Oto szczegóły występów:
16 kwietnia – Warszawa, Jadłodajnia Filozoficzna (32/37 złotych, Shortcut.pl)
17 kwietnia – Kraków, Drukarnia, (32/37 złotych), Ticketpro.pl)
18 kwietnia – Poznań , Eskulap (info o biletach: Eskulap.art.pl)