Pop-rockowa Nelly Furtado

30 stycznia 2017
ok. 1 minuta czytania

Na nowy utwór promujący jej nadchodzący album „The Ride”, artystka wybrała „Cold Hard Truth”. Jest to pop-rockowy, podlany syntezatorowym sosem kawałek, niestety pozbawiony dobrego refrenu. Nagranie można poznać w serwisie Spotify.

Longplay „The Ride” ukaże się 31 marca. Producentem materiału jest John Congleton, znany ze współpracy z St. Vincent czy Explosions in the Sky. Zapowiedź wydawnictwa można sprawdzić tutaj.

Oto tracklista:
„Cold Hard Truth”
„Flatline”
„Carnival Games”
„Live”
„Paris Sun”
„Sticks and Stones”
„Magic”
„Pipe Dreams”
„Palaces”
„Tap Dancing”
„Right Road”
„Phoenix”

W 2015 roku Furtado nagrała z Blood Orange piosenkę „Hadron Collider”, która ostatecznie trafiła na jego płytę „Freetown Sound”.

Mająca portugalskie i kanadyjskie korzenie Nelly Furtado zdobyła popularność hitem „I’m Like a Bird” z debiutu „Whoa, Nelly!” (2000). Po 2 latach wydała drugą płytę, „Folklore”, zamieszanie, szczególnie na listach przebojów, wywołał jednak trzeci, wyprodukowany przez Timbalanda album „Loose”, który miał premierę w czerwcu 2006 roku. Z płyty pochodzą przeboje „Maneater”, „Promiscuous” i „All Good Things (Come to an End)”. Dyskografię piosenkarki wieńczy longplay „The Spirit Indestructible” z 2012 roku.