Popek zwiastuje „Za życia”

21 grudnia 2016
ok. 1 minuta czytania

– „Za życia” pokazuje Popka z każdej perspektywy, jako człowieka, którego nie można ocenić jednoznacznie – czytamy w opisie. – Z jednej strony zaangażowany ojciec, z drugiej artysta-wariat, który nie stroni od używek i nie wie, co zaraz przyjdzie mu do głowy; muzyk śpiewający bluesa w przejściu londyńskiego metra i jeden z najbardziej znanych raperów w Polsce, szanowany przez wielu ważnych reprezentantów sceny; wrażliwy wariat wywodzący się z ciężkiego środowiska, zdecydowanie róża wyrosła w betonie. Film ukazuje historię powrotu do Polski i zderza ze sobą dwie rzeczywistości – dotychczasowe życie Króla w ciasnym garażu pod Londynem oraz powrót do ojczyzny i zderzenie się z własną popularnością w Polsce.

Zwiastun, w którym usłyszymy sporo wulgaryzmów, można obejrzeć pod tym adresem.

W styczniu film „Za życia” będzie można oglądać w wybranych kinach. W pierwszym kwartale 2017 roku dokument ma ukazać się na DVD.

Popek to popularny polski YouTuber i muzyk, niegdyś związany ze składem Firma. Razem z zespołem Gang Albanii wydał dwie płyty – „Królowie życia” (2014), która trzykrotnie pokryła się platyną oraz platynową „Ciężki gnój” (2016). Single „Napad na bank”, „Albański raj” i „Dla prawdziwych dam” osiągnęły diamentowy status, co oznacza dla każdego tytułu sprzedaż ponad 100 tysięcy egzemplarzy.