Portal do innego wymiaru na koncertach Meli Koteluk

6 września 2016
ok. 2 minut czytania

Pierwszy z trzynastu koncertów w ramach tournée „Zmienne tętno” odbędzie się 12 listopada w gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Wszystkie występy zaplanowano w salach koncertowych, teatrach i filharmoniach o wybitnym potencjale akustycznym i estetycznym.

Podczas trasy uczestnicy będą mogli podziwiać nową, starannie przygotowaną oprawę wizualną. Krótką wideo-zapowiedź można znaleźć pod tym adresem.

– Lustrzany element scenografii w kształcie rozety przypomina portal i faktycznie, jest obietnicą przejścia w inny wymiar, pełen uważności i łagodności – moim zdaniem, wartości deficytowych tego świata – zapowiada wokalistka. – Nowe aranżacje będą lustrzanym odbiciem, a jednocześnie dekonstrukcją dotychczas znanych Wam wersji utworów. Tytuł trasy pochodzi od zawartego na płycie „Migracje” skitu. Ten krótki fragment między utworami wyznaczył nowy kierunek naszych artystycznych poszukiwań.

Oto harmonogram:
12 listopada – Gdańsk, Teatr Szekspirowski
15 listopada – Szczecin, Filharmonia
18 listopada – Olsztyn, CEiIK
20 listopada – Włocławek, CK Browar B
22 listopada – Warszawa, Tatra Roma
28 listopada – Wrocław, Teatr Capitol
29 listopada – Poznań, Saka Ziemi
30 listopada – Toruń, CK Jordanki
2 grudnia – Łódź, Wytwórnia
4 grudnia – Białystok, Filharmonia
7 grudnia – Dzierżoniów, Dzierżoniowski Ośrodek Kultury
8 grudnia – Katowice, Miasto Ogrodów
12 grudnia – Kraków, Centrum Kongresowe ICE

W 2011 roku Mela wzięła udział w konkursie Make More Music. Otrzymała rekomendacje od Piotra Metza i Piotra Roguckiego. Doświadczenie na scenie zdobywała m.in.dzięki występom z Gabą Kulką i grupą Scorpions.

Na koncie dwie płyty „Spadochron” (maj 2012) oraz „Migracje” (listopad 2014) promowaną przez przebojowe single „Fastrygi” i „Żurawie origami”. Obydwa albumy uzyskały platynowy status. Za pierwszy z nich zdobyła dwa Fryderyki. Wzięła też udział w nagraniu piosenki „Armaty” projektu Męskie Granie Orkiestra.