Posąg Kany Westa stanął w Hollywood

23 lutego 2017
ok. 1 minuta czytania

Złoty posąg przedstawia rapera w pozie ukrzyżowanego Jezusa. Dzieło sztuki nosi tytuł „False Idol” (fałszywy idol). Jego twórcą jest artysta zwany Plastic Jesus. Rzeźba ma reprezentować upadek Westa w ciągu ostatnich miesięcy, kiedy to trafił do szpitala z problemami psychicznymi czy spotkał się z Donaldem Trumpem.

– Jest geniuszem jeśli chodzi o twórczość, ale nie jest Bogiem, a tak jest często postrzegany – tłumaczy Plastic Jesus. Posąg można zobaczyć tutaj.

Kontrowersyjny artysta zyskał rozgłos, gdy w 2015 roku zaprezentował posąg oscarowej statuetki wciągającej kokainę. Zaprojektował też posąg statuetki z igłą w ręce, co miało być zainspirowane śmiercią Philipa Seymoura Hoffmana oraz graffiti z Lance’em Armstrongiem jadącym na rowerze i podłączonym do kroplówki.

Kanye West to obecnie jeden z najpopularniejszych raperów. Jego płyty rozeszły się w nakładzie 32 milionów egzemplarzy, a w formacie cyfrowym ściągnięto je 100 milionów razy. Zdobył ponad 20 statuetek Grammy. Magazyn „Time” dwukrotnie zamieścił go na liście „100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie” – w 2005 i 2015 roku. Amerykanin nie boi się kontrowersji i chętnie łączy muzykę ze sztuką.

Jego dorobek zamyka „The Life of Pablo” z lutego 2016 roku.