Posłuchaj ballady Goldfrapp

24 marca 2017
ok. 1 minuta czytania

To trzeci kawałek z albumu „Silver Eye” po „Ocean” i „Anymore”. Mocno elektroniczne, snujące się nagranie można znaleźć na YouTube.

Longplay „Silver Eye” ukaże się 31 marca nakładem Mute. Materiał powstawał w Dallas i Haxan Cloak w Londynie. Nad brzmieniem czuwał John Congleton. W realizacji udział brali także Bobby Krlic (The Haxan Cloak) czy Leo Abrahams. Jak wyjaśnia wokalistka, fani powinni spodziewać się niespodziewanego. – Nigdy nie lubiliśmy się powtarzać – mówi.

Oto tracklista:
1. Anymore
2. Systemagic
3. Tigerman
4. Become The One
5. Faux Suede Drifter
6. Zodiac Black
7. Beast That Never Was
8. Everything Is Never Enough
9. Moon in Your Mouth
10. Ocean

Brytyjski duet tworzą charyzmatyczna wokalistka Alison Goldfrapp oraz producent Will Gregory. Debiutancki album zespołu, wydany w 2000 roku „Felt Mountain”, osiągnął platynowy status oraz przyniósł muzykom nominację do Mercury Music Prize. Kolejny longplay, „Black Cherry”, zdobył dla Goldfrapp platynę oraz kolejną nominację do prestiżowej brytyjskiej nagrody. Trzecia płyta „Supernature” także osiągnęła platynę oraz zdobyła 2 nominacje do nagród Grammy. Łącznie w dorobku Anglików jest sześć długogrających krążków, z których ostatni to „Tales of Us” z września 2013 roku.