Posłuchaj Iggy’ego Popa i Danger Mouse’a grających dla Matthew McConaugheya

13 stycznia 2017
ok. 2 minut czytania

Iggy Pop śpiewa, Brian Burton, czyli Danger Mouse, odpowiada za brzmienie. Wraz z nimi pracował też kompozytor muzyki ilustracyjnej do obrazu, Daniel Pemberton. – Doświadczyłem nowego sposobu komunikacji, pracując w studiu ze Steve’em Gaghanem i Danger Mouse’em nad „Gold”, piosenką idealnie pasującą do naszych czasów – mówił Iggy Pop.

Nagrania można posłuchać pod tym adresem.

Obraz „Gold” opowiada o bankrutującym, pechowym biznesmenie Kennym Wellsie (Matthew McConaughey), który desperacko poszukuje możliwości zarobku. Na swej drodze spotyka geologa Michaela (Edgar Ramirez), któremu oferuje współpracę. Obydwaj udają się do niezbadanej części dżungli w Indonezji, by spróbować szczęścia w poszukiwaniu złota. Historia jest oparta na faktach.

Trailer filmu można zobaczyć na tej stronie.

Do naszych kin dzieło trafi 10 marca.

Iggy Pop to wpływowy punkowy twórca, ojciec chrzestny punk rocka, choć w swej wieloletniej karierze sięgał po rock, new wave, jazz czy blues. W 2010 razem z zespołem The Stooges został wprowadzony do Rock and Roll Hall Of Fame. Legendą owiane są żywiołowe popisy 69-letniego dziś artysty na żywo. Jego ostatnia płyta to „Post Pop Depression” z marca 2016 roku. Materiał jest efektem kooperacji Popa i Josha Homme z Queens of the Stone Age.

Danger Mouse znany jest z duetu Gnarls Barkley (megahit „Crazy”), a ostatnio głównie jako producent. W 2016 roku nadał brzmienie między innymi ostatniej płycie Red Hot Chili Peppers „The Getaway” i Michaela Kiwanuki „Love & Hate”.