Posłuchaj muzyki z filmu „Pavarotti”

31 lipca 2019
ok. 2 minut czytania

Film opowiada historię życia jednego z największych artystów współczesnego świata, legendarnego tenora Luciano Pavarottiego. Obraz został wyreżyserowany przez Rona Howarda, twórcę takich filmów jak „Piękny umysł”, za którego otrzymał Oscara, „Apollo 13” czy filmu dokumentalnego „The Beatles: Eight Days A Week – The Touring Years”.

Album „Pavarotti: Music from the Motion Picture” czerpie z niezwykle bogatego katalogu artysty i podąża historią ukazaną w filmie. Znajdują się tu utwory z takich oper jak „Turandot”, „La bohème,” „Aida,” „Tosca”, jak również włoskie pieśni i duety z Plácido Domingo, José Carrerasem („O sole mio”), U2, Brianem Eno, Passengers („Miss Sarajevo”) i wieloma innymi. Na płycie znalazło się również nagranie wzruszającej kompozycji Pucciniego „Donna non vidi mai”, którą Pavarotti zadedykował Księżnej Dianie. Dodatkowo usłyszymy specjalny, niepublikowany wcześniej utwór z Andreą Bocellim, oraz „Ave Maria” w duecie z Bono, również dostępny po raz pierwszy.

Pavarotti był największym propagatorem opery na świecie. To dzięki niemu muzyka operowa trafiła do serc szerokiej publiczności. Muzyce poświęcił całe swoje życie, a jego głos stał się własnością świata. CBS Films Imagiane Entrertainment przy współpracy z White Horse Pictures stworzyli przejmujący portret tego wybitnego artysty. W filmie wykorzystano między innymi fragmenty słynnych występów legendarnego śpiewaka (w tym również z koncertów Trzech Tenorów), zdjęcia z prywatnych archiwów artysty, wywiady z osobami mu bliskimi oraz współpracownikami, a także nigdy wcześniej nieprezentowane materiały archiwalne.