Posłuchaj najbardziej osobistej piosenki Sama Smitha

27 października 2017
ok. 2 minut czytania

Longplay „The Thrill of It All” ukaże się 3 listopada. Po „Too Good at Goodbyes” i „Pray”, do sieci trafiła melancholijna, zbudowana na fortepianowych dźwiękach piosenka „Burning”. Współtwórcami numeru są Steve Fitzmaurice i Jimmy Napes.

– To moja ulubiona piosenka na płycie i najbardziej osobista, jaką napisałem – powiedział Anglik na antenie BBC Radio. – Mam za sobą trudny rok. Zamieszkałem w Londynie, przeszedłem ciężkie rozstanie, z którym nie umiałem sobie poradzić, więc za dużo imprezowałem. W tej piosence wszystko się ze mnie wylało. To dla mnie też utwór o sławie i odpowiedzialności, o stresie, o moim głosie i jak byłem przez pewien czas zbuntowany. To poniekąd kawałek o autodestrukcji.

Nagrania można posłuchać na Spotifyu.

Longplay „The Thrill Of It All” także ukaże się 3 listopada. Tego samego dnia na Apple Music pojaw się dokument przedstawiający pracę nad materiałem. Standardowa wersja albumu zawierać będzie 10 utworów, a edycja deluxe poszerzona zostanie o cztery bonusy.

Oto tracklista:
1. Too Good At Goodbyes
2. Say It First
3. One Last Song
4. Midnight Train
5. Burning
6. Him
7. Baby, You Make Me Crazy
8. No Peace (feat. YEBBA)
9. Palace
10. Pray
11. Nothing Left For You (bonus track)
12. The Thrill Of It All (bonus track)
13. Scars (bonus track)
14. One Day At A Time (bonus track)

Sam Smith zadebiutował albumem „In the Lonely Hour”, który ukazał się 26 maja 2014 roku. Była to trzecia najlepiej sprzedająca się płyta 2014 roku w USA i druga w Wielkiej Brytanii. Dzieło wyróżniono 4 statuetkami Grammy. Za piosenkę „Writing’s on the Wall” do filmu o Jamesie Bondzie, „Spectre”, Anglik otrzymał Oscara i Złoty Glob.