Posłuchaj nowego Andrzeja Piasecznego

8 czerwca 2017
ok. 2 minut czytania

Do utworu „My (o mnie, o tobie, o nas)” powstała nieszablonowa tekstówka. Za realizację klipu z tekstem piosenki odpowiedzialny jest Mariusz Mrotek i można zobaczyć go tutaj.

– Przez ostatnie lata przyzwyczaiłem moich słuchaczy do tego, że te pierwsze piosenki są zazwyczaj nostalgiczne i spokojne. Tym razem postanowiłem uśmiechnąć się muzycznie do wszystkich, którzy na tę nowość czekają, a może także wyciągnąć rękę do tych, których taka wesołość zaskoczy – mówi o singlu Andrzej Piaseczny. – Kiedy przecież opowiadam o sobie i moim życiu, zawsze powtarzam żeby patrzeć na każdy dobry przejaw rzeczywistości i głośno nim się cieszyć. Tym razem więc cieszę się, a wy ze mną, właśnie głośno i energicznie. Cieszymy się tym, że jesteśmy, że siebie mamy. Wszystkim, co dobrego nas spotkało i tym, co na nas jeszcze czeka. Każdą bliskością, każdym przyjaznym i dobrym człowiekiem. Każdą relacją i wszystkim w nas kochaniem. Kim jesteśmy My? Jesteśmy miłością i wypełniającą nas radością. Wszyscy jesteśmy.

Płyta „O mnie, o tobie, o nas” to zbiór piosenek autorstwa Andrzeja Piasecznego do kompozycji Ani Dąbrowskiej. Wydawnictwo ukaże się 13 października. Za brzmienie całości albumu odpowiada Michał Przytuła – producent, z którym Piaseczny współpracował przy swoich pierwszych solowych płytach.

Wydanie nowego krążka zbiega się z trasą na 25-lecie działalności artystycznej Andrzeja Piasecznego, a nowe utwory będą wykonywane właśnie podczas jubileuszowej „25 Tour”, która rozpocznie się jesienią 2017 i potrwa aż do grudnia br. Piaseczny odwiedzi najpiękniejsze sale koncertowe, m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Szczecinie, Łodzi czy Zabrzu, a finał trasy nastąpi 16 grudnia na warszawskim Torwarze.

Piaseczny zaczynał karierę z zespołem Mafia, występował też w serialu „Złotopolscy”. W 1998 roku wydał debiutancki, solowy album „Piasek”. W 2009 roku ukazał się jego najbardziej hitowy longplay, mający status podwójnej platyny „Spis rzeczy ulubionych”. Wielkim sukcesem okazała się też jego współpraca z Sewerynem Krajewskim. Ostatni krążek popowego wokalisty i jurora programu „The Voice of Poland” to „Kalejdoskop” z marca 2015 roku.

Rok wcześniej Piaseczny opublikował album „Zimowe piosenki” zrealizowany we współpracy z Sewerynem Krajewskim.