Posłuchaj nowego singla 30 Seconds to Mars

14 października 2009
ok. 2 minut czytania

Piosenka „Kings and Queens”, która trafiła już do rozgłośni radiowych, dostępna jest też do odsłuchu na profilu MySpace tria. Całego wydawnictwa należy spodziewać się jeszcze w tym roku.

Longplay „This Is War” stanowi zbiór myśli i refleksji, które zespół (składający się także z perkusisty Shannona Leto i gitarzysty Tomo Miličevića) zgromadził w ciągu kilku lat spędzonych w trasie koncertowej. Nowe piosenki pokazują, że muzycy są skorzy do eksperymentów i dążą do nagrania ważnego dzieła.

Producentem jest Flood, słynący ze współpracy z m.in. U2, Nine Inch Nails, Depeche Mode i The Smashing Pumpkins. – Oni chcą znaleźć dla siebie nową niszę, a to zawsze jest wyzwanie – wyjawił producent. – Od początku przyświecał im jeden cel, który Jared zdradził mi podczas pierwszej rozmowy. Pragną stworzyć płytę, która stanie się klasykiem, a to wymaga zarówno od nich, jak i ode mnie, wielkiej otwartości na niecodzienne pomysły, prawdy, szczerości i ciężkiej pracy. Czerpię z tej współpracy wielką satysfakcję.

Wielbiciele zespołu mogą aktywnie uczestniczyć w procesie twórczym. Wydawnictwo będzie miało aż 2 tysiące okładek reprezentujących zdjęcia fanów z całego świata. Pierwsze 2 tysiące fotek przesłanych zgodnie ze specyfikacjami na adres [email protected], będzie miało szansę zaistnieć na jednej z okładek trzeciej płyty zespołu.

Zespół 30 Seconds To Mars zadebiutował w 2002 roku imienną płytą. Kolejny longplay, „A Beautiful Lie”, miał premierę w 2005 roku.