Posłuchaj nowego utworu Dream Theater

7 grudnia 2018
ok. 2 minut czytania

Do sieci trafiła kompozycja „Untethered Angel”, która poprzedza longplay „Distance Over Time”. Wydawnictwo planowane jest na 22 lutego 2019 roku, a ukaże się nakładem wytwórni InsideOut Music, z którą zespół niedawno się związał. Okładkę zaprojektował Hugh Syme (Rush, Iron Maiden, Stone Sour). Nad produkcją czuwał gitarzysta John Petrucci, miksami zajął się Ben Grosse a masteringiem Tom Baker.

Na płycie spodziewać się można tego, co zwykle po Dream Theater, czyli maestrii technicznej, wyjątkowego klimatu kompozycji, ciężkiego brzmienia, a także licznych nawiązań do początków. – Czułem się, jakbym pojechał na letni obóz. Niemal cały czas spędzaliśmy razem i mam nadzieję, że tę energię czuć w piosenkach – mówił James Petrucci.

Z nowym materiałem kapela przyjedzie do Polski. Dream Theater, wraz z Opeth i Fishem, będą gwiazdami festiwalu Prog In Park w Warszawie. Impreza odbędzie się w dniach 12-13 lipca i po raz pierwszy przybierze formę festiwalu dwudniowego.

Oto tracklista „Distance Over Time”:
1. Untethered Angel
2. Paralyzed
3. Fall Into The Light
4. Barstool Warrior
5. Room 137
6. S2N
7. At Wit’s End
8. Out Of Reach
9. Pale Blue Dot
10. Viper King (Bonus)

Zespół Dream Theater. powstał ponad 30 lat temu z inicjatywy trzech studentów Berklee College of Music – Johna Petrucciego, Johna Myunga i Mike’a Portnoya. Do dziś w składzie zespołu jest pierwszych dwóch panów. Dream Theater jest odpowiedzialny za kilka pomnikowych albumów progmetalowych, chociażby „Images And Words”, „Awake” oraz „Metropolis Pt. 2: Scenes from a Memory”, który w 2019 roku świętować będzie 20. urodziny.