Posłuchaj nowego utworu Nine Inch Nails

22 grudnia 2016
ok. 1 minuta czytania

Trent Reznor przygotował EP-kę zatytułowaną „Not the Actual Events”. Zestaw ukaże się w sam raz na święta, 23 grudnia. Artysta pracował nad materiałem ze swoim regularnym współpracownikiem, obecnie oficjalnym członkiem zespołu, Atticusem Rossem. – To nieprzyjazna, dość trudna do przebicia się rzecz, którą musieliśmy zrobić – wyjaśnia lider.

Dzieło promuje nagranie „Burning Bright (Field On Fire)”, którego można posłuchać na YouTube.

Oto tracklista:
„Branches/Bones”
„Dear World”
„She’s Gone Away”
„The Idea of You”
„Burning Bright (Field on Fire)”

Nine Inch Nails to rockowo-metalowy zespół o industrialnym charakterze. Na jego czele nieprzerwanie stoi Trent Reznor. Kapela 13 razy nominowana była do Grammy – zdobyła dwie nagrody za utwory „Wish” i „Happiness in Slavery”. Za najważniejsze dzieło w dorobku NIN uważa się „The Downward Spiral” z 1994 roku.

Ostatnia płyta Nine Inch Nails to „Hesitation Marks” z września 2013 roku.

Trent Reznor i Atticus Ross ostatnio przygotowali muzykę do dramatu „Patriots Day” o zamachu w Bostonie z Markiem Wahlbergiem w roli głównej. Będzie to piąty soundtrack artystów. Wcześniej współpracowali z Davidem Fincherem przy „Social Network” (Oscar z muzykę), „Dziewczynie z tatuażem” (Grammy za muzykę) i „Zaginionej dziewczynie” oraz Leonardem Di Caprio i Fisherem Stevensem przy dokumencie „Before the Flood”.