Posłuchaj nowej piosenki Björk

15 września 2017
ok. 1 minuta czytania

Nowy album Björk ma ukazać się w listopadzie. W niedawnym wywiadzie wokalistka przyznała, że zawarte na nim piosenki opowiadają o tym, jak to jest być zakochanym.

– Poprzedni album był o złamanym sercu, więc teraz wszyscy pewnie będą pytać czy wyszłam za mąż – mówi Islandka o zapowiadanym wydawnictwie. – Na razie to delikatna kwestia, więc powiedzmy, że to mój randkowy album.

Wideo do piosenki „The Gate” ma wyreżyserować Andrew Thomas Huang. Z samym utworem można zapoznać się pod tym adresem.

Björk przygodę z muzyką zaczynała jako dziewczynka, wydając swój dziecięcy, imienny debiut, gdy miała zaledwie 12 lat. Ważnym etapem jej kariery był zespół The Sugarcubes (1986-1992). Jako dorosła solistka wydała pierwszy album, „Debut”, w 1993 roku. Wśród jej najważniejszych utworów znajdują się „It’s Oh So Quiet”, „Army of Me” czy „Hyperballad”. Na całym świecie sprzedała kilkadziesiąt milionów płyt. Islandka miała również epizod aktorski – wystąpiła w dramacie „Tańcząc w ciemnościach” Larsa Von Triera, do którego zresztą napisała też muzykę. Za nagrany z Thomem Yorkiem utwór „I’ve Seen It All” otrzymała nominację do Oscara.