Posłuchaj oryginalnej wersji „Nothing Compares 2 U”

19 kwietnia 2018
ok. 1 minuta czytania

Prince nagrał „Nothing Compares 2 U” w 1984 roku, sześć lat przed tym zanim stała się wielkim przebojem za sprawą przeróbki Sinead O’Connor. W nieco zmienionej wersji trafiła ona na album grupy The Family. Teraz po raz pierwszy opublikowano pierwotną wersję nagraną przez Prince’a w
Flying Cloud Drive 'Warehouse' w Eden Prairie w stanie Minnesota. W klipie towarzyszącym piosence wykorzystano archiwalne zdjęcia z prób grupy Prince and the Revolution.

Jeszcze w tym roku powinna ukazać się autobiografia Prince’a. Artysta przed śmiercią pracował nad pamiętnikami z Danem Piepenbringiem z „New Yorkera”. Jak wynika z informacji wydawcy muzyk dostarczył 50 ręcznie zapisanych kartek. Pamiętniki zostaną wydane w wakacje i będą zawierały zdjęcia rękopisów.

Gdy Prince zaczynał pracę zapowiedział, że autobiografia będzie nosić tytuł „The Beautiful One” i opowie o jego karierze od dzieciństwa aż do koncertu podczas przerwy Super Bowl w 2007 roku.

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 roku w wieku 57 lat. Do najważniejszych albumów Amerykanina należą „Purple Rain”, „1999”, „Dirty Mind”, „Sign O' The Times”, „Controversy”, „Lovesexy” i „Diamonds And Pearls”. Artysta zdobył siedem nagród Grammy, Złoty Glob i Oscara za muzykę z filmu „Purpurowy deszcz”. W 2004 roku został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame.