Posłuchaj remiksu Nicka Cave’a i Warrena Ellisa

1 lutego 2017
ok. 1 minuta czytania

Zacznijmy od początku. Pablo Clements i James Griffith znani z UNKLE mają swój zespół Toydrum. Muzycy postanowili zrealizować album z remiksami „My Eye On You (To Reinvision)”, a do współpracy zaprosili przyjaciół, kolegów po fachu oraz ludzi, z którymi lubią pracować. Nowych wersji doczekały się kawałki z ich krążków „Distant Focus Vol. 1” i „Evangelist”, a wśród twórców remiksów znaleźli się Nick Cave i Warren Ellis. Pod tym adresem można posłuchać przygotowanego przez nich nagrania „I’ve Got a Future” z udziałem nieżyjącego już wokalisty, Gavina Clarka.

Premiera „My Eye On You (To Reinvision)” planowana jest na wiosnę.

W ostatnich latach Nick Cave z Warrenem Ellisem często zajmują się muzyką filmową („Droga”, „Gangster”, „Propozycja” na podstawie scenariusza Cave’a). W listopadzie 2016 ukazał się ich soundtrack do miniserii „Mars” kanału National Geographic. Ostatnio komponowali muzykę do obrazu „Wind River” z Jeremym Rennerem w roli głównej.

Nick Cave to jeden z bardziej cenionych i wpływowych przedstawicieli rocka i alternatywy. Znany z działalności z zespołem The Bad Seeds, a także solowej oraz z grupami Grinderman czy The Birthday Party. Najnowszy longplay Nick Cave & the Bad Seeds, „Skeleton Tree”, miał premierę we wrześniu 2016 roku. Dziełu towarzyszy dokument „One More Time With Feeling”.