Posłuchaj singla Kings of Leon

9 września 2016
ok. 1 minuta czytania

Oparty na wyrazistym basie numer nosi tytuł „Waste A Moment”. Amerykanie premierowo zaprezentowali kawałek podczas koncertu w Tauron Arenie Kraków. Energicznej piosenki w studyjnej wersji można posłuchać pod tym adresem.

„Waste A Moment” zapowiada album „Walls”, który w sprzedaży pojawi się 14 października. Okładka płyty jest unikatowym dziełem sztuki, na którym członkowie zespołu przedstawieni są za pomocą woskowych lalek. Aby dowiedzieć się, jak powstawała należy kliknąć w ten link. https://www.facebook.com/KingsOfLeon/videos/10154125669096107/

Album został nagrany w Los Angeles, a pracę nad nim nadzorował Markus Dravs, który wcześniej wspierał m.in. formacje Arcade Fire, Coldplay i Florence and the Machine. Efekt ich współpracy już wkrótce będzie można ocenić, słuchając utworów:

„Waste A Moment”
„Reverend”
„Around The World”
„Find Me”
„Over”
„Muchacho”
„Conversation Piece”
„Eyes On You”
„Wild”
„Walls”

Zespół tworzy trzech braci Followill – Caleb (gitara), Nathan (perkusja) i Jared (bas) – oraz ich kuzyn Matthew Followill (gitara). Rodzinna, rockowa kapela z Nashville największy sukces odniosła za sprawą albumu „Only by the Night”, który dotarł do top 10 w 10 krajach i był 21. najlepiej sprzedającym się krążkiem 2008 roku na świecie.

Dorobek rockowej formacji zamyka „Mechanical Bull” z września 2013 roku. W Polsce płyta zyskała złoty status.