Posłuchaj Stone Temple Pilots z nowym wokalistą

16 listopada 2017
ok. 1 minuta czytania

Jeff Gutt to trzeci frontman rockowej kapeli. Znany jest amerykańskim widzom z telewizyjnego talent show „X Factor”. Wokalista miał pokonać nawet 15 tysięcy konkurentów, by stać się wokalistą Stone Temple Pilots.

– Szukaliśmy nie tylko kogoś, kto da radę z naszym starym materiałem, ale i kogoś, kto będzie tworzył z nami nowe piosenki. Trochę nam to zajęło, w końcu jednak znaleźliśmy naszego wokalistę – powiedział Dean DeLeo.

Pierwszym utworem nagranym przez Stone Temple Piolots z nowym frontmanem jest „Meadow”. Jak brzmi głos Jeffa Gutta, 41-latka z Michigan, można się przekonać tutaj.

Oryginalny wokalista zespołu, Scott Weiland, zmarł 3 grudnia 2015 roku z powodu przedawkowania narkotyków. Miał 48 lat. Ostatnią płytą nagraną przez niego z kapelą była „Stone Temple Pilots” z 2010 roku. Później z Chesterem Benningtonem za mikrofonem Stone Temple Pilots zrealizowali singel „Out of Time” i EP-kę „High Rise”. Bennington, frontman zespołu Linkin Park, popełnił samobójstwo 20 lipca 2017 roku. Miał 41 lat.

Stone Temple Pilots niedawno obchodzili 25-lecie debiutu „Core”. Na koncie mają przeboje „Creep” czy „Plush”. Łącznie zespół zrealizował 6 długogrających albumów.